Lions-piiri 107A ry - Lionsdistrikt 107A rf

We serve - Me palvelemme - Vi hjälper

KlubienTapahtumatWebinaarilinkki

A-piirin tulevat tapahtumat

Piirin 107-A kalenteri
  

Päivitetty::

2017 18 presidents logoRistoPaukku150Lions Clubs International Piiri 107-A - Piirikuvernööri Risto Paukku (LC Mietoinen)

 

 

 


1. Koulutus ja työtehtävät

Koulutukseltani olen ravintolakokki. Armeijan jälkeen Neste Oy:n palvelukseen höyryvoimalaitokselle lämmittäjäksi. Nyt reilun 42 työvuoden jälkeen olen käyttöhyödykeosaston päiväoperaattorina marraskuun 2017 loppuun. Sen jälkeen alkaa ansaittu eläkeläiselämä.

2. Lions-ura ja tunnustukset

Lionina vuodesta -96. Presidentti 06-07, ZC 12-13, RC 13-14, 2VDG/CS 15-16, 1VDG 16-17.

Lions-ritari 4.3.2017.

3. Mikä on lionstoiminnan rooli suomalaisessa yhteiskunnassa

Oman paikkakunnan heikompi osaisten tukeminen ja kannustaminen. Verkostoituminen muiden lionien kanssa.

 

4. Kuinka kansainvälisyys toteutuu parhaiten klubitasolla?

Voimme osallistua kansainvälisiin aktiviteetteihin ja luoda suhteita toisiin klubeihin valtioiden rajoista riippumatta.

5. Miten edistää klubin vetovoimaa?

Haastamalla nuoria mukaan ja uudistamalla klubikäytäntöjä ja -iltoja niin että ne ovat klubilaisille mukavia tapaamisia, joihin halutaan tulla.

6. Mitä teet kun haluat rentoutua kunnolla?Ja mikä on sinulle viihdettä?

Lähden vaimon kanssa merelle purjehtimaan tai touhuamaan puutarhassa. Sauna-ilta itse tehdyssä rantasaunassa rentouttaa varmasti. Hyvä kirja, musiikin kuuntelu. Viihdettä parhaimmillaan on myös makkaran paisto omalla laavulla.


 

Toimintakauden teemat

  • Kansainvälinen: Me palvelemme - We serve
  • Kansallinen: Tue nuorta itsenäisyyteen - Stöd unga till självständighet
  • Piirin: Luonnollisesti yhdessä - Naturligt tillsammans

Kielivalinta

HelpLinkki

Linkit

 APiirinVuosikokous

VK2024LinkkiPalkkiALAP

MylciJasenrekisteri2014 04 25 SLL palkkiLCI barLCIF linkkiLions verkkokauppaArne Ritari linkkiLeotPalkkiJalopeura linkkiMediakorttiSopimusLinkkipalkki

 

Facebook A-piiri